Анонси

Важлива подія - круглий стіл

З 21 по 23 червня 2018 р. на базі Центрального державного науково-технічного архіву України (м. Харків) відбудеться Міжнародний круглий стіл «Проблеми інформатизації архівної справи: процеси цифровізації (теорія і практика)».

Змінено графік прийому громадян

УВАГА! Оновлено Графік особистого прийому громадян керівництвом ЦДНТА України. З інформацією можна ознайомитися у розділі "Звернення громадян"

Змінено графік роботи читального залу

УВАГА! Оновлено Графік роботи читального залу ЦДНТА України. З інформацією можна ознайомитися у розділі "КОНТАКТИ" та у розділі "ПОСЛУГИ АРХІВУ"

100 років системі архівних установ України

У вересні 2017 – квітні 2018 року виповнюється 100 років з часу створення системи архівних установ України. До цієї знаменної дати архіви проводят низку заходів. З інформацією про події можна ознайомитися на офіційному веб-порталі "Архіви України" за посиланням: http://www.archives.gov.ua/Archives/100.php

Новини

Стаття за архівними документами

14 червня 2018 р. у газеті «Харьковские известия» опубліковано статтю наукового співробітника відділу використання інформації документів Дмитра Ожиганова «Объединенные «Энергосталью» (к 90-летию фондообразователей ЦГНТА Украины)».

Лекція з охорони праці

14 червня 2018 р. на виконання плану заходів щодо покращення умов праці, досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного рівня охорони праці у ЦДНТА України відбулася лекція щодо дотримання умов праці та виробничої санітарії в державних установах, яку прочитала керівник КП «Регіональний учбово-методичний центр охорони праці» Людмила Тітова.

Засідання НМР

4 червня 2018 р. відбулося засідання Науково-методичної ради ЦДНТА України.

Стаття у ЗМІ

01 червня 2018 р. у газеті «Время» вийшла стаття «Гриф «Совершенно секретно» снят». У ній розповідається про виставку документів «Доступ відкрито, гриф секретності знято: розсекречені патенти військової техніки та проекти укриттів у фондах ЦДНТА України», що експонується в архіві.

Методична допомога відомчим архівам

31 травня 2018 р. співробітники відділу формування НАФ та діловодства ЦДНТА України А. К. Малишева та Н. В. Миргород, а також працівники Державного архіву Черкаської області відвідали відомчий архів Управління містобудування та архітектури Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації та надали методичну допомогу щодо проведення експертизи цінності та упорядкування науково-технічної документації.

Участь в урочистих заходах

31 травня 2018 р. у Музейному комплексі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова у рамках Європейського року культурної спадщини відбулось урочисте відкриття виставки «Музейний калейдоскоп».

Стаття у ЗМІ

31 травня у газеті «Вечірня Полтава» вийшла стаття провідного спеціаліста відділу використання інформації документів Юлії Коваль «Будівництво на селі в часи Голодомору 1932–1933 років: погляд крізь призму матеріалів ЦДНТА України».

Семінар у м. Черкаси

29 травня 2018 р. ЦДНТА України спільно з Державним архівом Черкаської області проведено виїзний семінар для представників установ, підприємств та організацій на тему: "Забезпечення збереженості науково-технічної документації (НТД). Проблеми та шляхи їх вирішення на сучасному етапі".

Виступ на засіданні ХІФТ

29 травня 2018 р. начальник відділу використання інформації документів ЦДНТА України Анна Алєксєєнко на засіданні Харківського історико-філологічного товариства прочитала доповідь на тему: «Науково-технічна документація як історичне джерело: використання документів із фондів  Центрального державного науково-технічного архіву України в історичних студіях».

Участь у конференції

24–25 травня 2018 р. працівники ЦДНТА України взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Науково-технічна документація в сучасному світі: роль, значення, перспектива. До 50-річчя створення Білоруського державного архіву науково-технічної документації», яка проходила у м. Мінськ (Республіка Білорусь).

 

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2017