12 грудня 2017 р. у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка відбувся круглий стіл «Ескізи дивовижного життя», присвячений 155-річчю від дня народження українського архітектора і педагога, заслуженого діяча мистецтв України Олексія Миколайовича Бекетова та 160-річчю від дня народження українського історика, вченого та громадського діяча Дмитра Івановича Багалія.

У заході взяли участь нащадки Д. І. Багалія – О. Ю. Багалій, О. М. Бекетова – О. Ф. Рофе-Бекетова, фотохудожник, член Спілки фотохудожників України В. А. Оглоблін, співробітники ЦДНТА України, Харківського історичного музею ім. М. Ф. Сумцова, ХДНБ імені В. Г. Короленка.

Науковий співробітник ЦДНТА України Г. С. Голубкіна виступила з доповіддю «Архівна спадщина О. М. Бекетова у фондах ЦДНТА України», представила електронну презентацію.

На заході здійснено екскурс в історію архівної спадщини О. М. Бекетова, харківської фотографії кінця ХІХ – початку ХХ ст., висвітлено значення родини Бекетових для Харківської громадської бібліотеки та відкриття будівлі бібліотеки за проектом О. М. Бекетова, обговорено питання збереження історичної пам’яті шляхом оцифрування документів та світлин з родинних архівів, збереження історичної пам’яті.

Центральний державний науково-технічний архів України
Copyright © 2017